Lista aktualności Lista aktualności

Podziękowania ze wieloletnią pracę i służbę

Minął już prawie miesiąc od kiedy pożegnaliśmy troje wieloletnich pracowników Nadleśnictwa Runowo, dokładnie 24.07.2020 roku nasi mentorzy, współpracownicy, koleżanki i koledzy przeszli na zasłużoną emeryturę.

"Zakończenie pracy w Lasach Państwowych w Nadleśnictwie Runowo i przejście na emeryturę to zamknięcie pewnego etapu w życiu. To czas, który przypomina nam wszystkim o czyjeś obecności tutaj, ale jest również pytaniem o najpiękniejsze wspomnienia, które współtworzą naszą życiową drogę" - tymi słowami Nadleśniczy Nadleśnictwa Runowo Kamil Walenciuk rozpoczął przemówienie do naszych przeszacownych emerytów

Pani Ludmiła Gawron - Zastępca Nadleśniczego - pracownik Lasów Państwowych od 41 lat z czego do wspólnoty Nadleśnictwa Runowo należała bez mała 14 lat.  Kareierę zawodową rozpoczęła zaraz po studiach leśnych, jako stażystka w Nadleśnictwie Jamy, poprzez nadleśniczego terenowego w tym samym nadleśnictwie, w Nadleśnictwie Gołąbki jako adiunkt i główny inżynier , poprzez Dyrektora Wdeckiego Parku Krajobrazowego, jako inżynier nadzoru czy też p.o. nadleśniczego w Nadleśnictwie Żołędowo, by po jeszcze kilku stanowiskach zakończyć karierę zawodową jako zastępca nadleśniczego w Nadleśnictwie Runowo. Cały czas traktowała pracę, a w szczególności te ostatnie lata jako służbę lasom i naszej małej "krajeńskiej ojczyźnie". Będąc opoką dla podwładnych nawet w chwilach kryzysu, jaki niewątpliwie nastał po nawałnicy w 2017r. Swoją skromnością i pracowitością byłaś dla innych wzorem do naśladowania.

 

Pani Halina Korthals - starszy specjalista ds. administracyjnych - od początku swojej kariery zawodowej w LP związana z Nadleśnictwem Runowo. W 1989 roku rozpoczęła pracę jako pracownik działu administracyjno – gospodarczego, następnie jako referent administracyjny i sekretarka, a od 2013 r. do chwili obecnej na stanowisku specjalisty ds. administracyjnych. Przez wszystkie lata wspierała pracowników, pomagając w najdrobniejszych sprawach, chociaż swoich miała niekończącą się ilość każdego dnia pracy.

Pan Czesław Zabrocki - Komendant Posterunku Straży Leśnej -     Karierę zawodową rozpoczął tuż po ukończeniem Technikum Leśnego im. prof. Stanisława Sokołowskiego w Warcinie w 1973 roku. W tym samym roku został pracownikiem w Nadleśnictwie Runowo, gdzie przepracował Pan aż 47 lat na różnych stanowiskach pracy. Począwszy od stażysty, podleśniczego, poprzez strażnika i starszego strażnika leśnego, przodownika i starszego przodownika Straży Leśnej w dalszej kolejności aspiranta Straży Leśnej. W 2000 roku przejął obowiązki Komendanta Posterunku Straży Leśnej w Nadleśnictwa Runowo. Zawsze zaangażowany w pracę, obowiązkowy i profesjonalny.

Naszym emerytom życzymy dużo sił i zdrowia na realizację tych wszystkich planów i marzeń, na które nie było czasu podczas pracy zawodowej. Dziękujemy im również za wszystkie dni wsparcia, pomocy i dobrego słowa, którymi raczyli Nas podczas wykonywania, często niełatwych obowiązków służbowych, ale także w życiu prywatnym. Wyrażamy głeboką nadzieję, że bedą Państwo nadal aktywnie uczestniczyli w życiu nadleśnictwa, do czego serdecznie zapraszamy.

Nadleśniczy Kamil Walenciuk wraz z załogą Nadleśnictwa Runowo