Wydarzenia Wydarzenia

1000 drzew na minutę

Nadleśnictwo Runowo serdecznie zaprasza wszystkie chętne osoby na wspólne sadzenia lasu, które odbędzie się 6 kwietnia 2017 r. na ternie leśnictwa Runowo Młyn w godzinach 1100 – 1700.

Każdy z nas korzysta z lasu ciesząc jego pięknem i bogactwem. Warto pamiętać, że las to nie tylko „fabryka" drewna. Dla wielu osób może być miejscem wypoczynku, miejscem pracy czy inspiracji twórczej. Jeśli możesz poświęcić trochę czasu – przyjdź i posadź „swoje drzewo". Doświadczeni leśnicy pokażą, jak poprawnie sadzić młode drzewka i opowiedzą o gospodarce leśnej. Do wspólnego sadzenia można zaprosić rodziny, znajomych by spędzić aktywnie i  pożytecznie czas na świeżym powietrzu. Tegoroczne wspólne sadzenie lasu realizowane jest w ramach ogólnopolskiej akcji „1000 drzew na minutę". Mamy nadzieję, że wspólna, społeczna akcja sadzenia drzew będzie świadectwem wieloletniej i dobrej współpracy mieszkańców okolicznych gmin i leśników. 

Osoby zainteresowane prosimy o przybycie w godzinach 1100 – 1700  na parking koło cmentarza w Więcborku, skąd leśnicy będą kierować na wyznaczone i przygotowane miejsca sadzenia.

Leśnicy proszą o zabranie ze sobą odpowiedniego obuwia, rękawic, a także dobrego humoru.

Prosimy, aby większe grupy zgłosiły chęć udziału w akcji w terminie do 5.04.2017 r. (tel. 52 389 76 08, e-mail: runowo@torun.lasy.gov.pl).