Lista aktualności Lista aktualności

Położenie

Nadleśnictwo Runowo jest jednym z dwudziestu siedmiu nadleśnictw wchodzących w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu.

Nadleśnictwo położone jest w zachodniej części województwa kujawsko-pomorskiego, na terenie powiatu sępoleńskiego, nakielskiego i bydgoskiego. Swym zasięgiem obejmuje 6 gmin: Koronowo, Mrocza, Sępólno Krajeńskie, Sicienko, Sośno i Więcbork.

Na mapie przyrodniczo - leśnej lasy nadleśnictwa można znaleźć w III krainie przyrodniczo - leśnej Wielkopolsko - Pomorskiej, w drugiej dzielnicy Pojezierza Krajeńskiego. Pod względem podziału Polski na mezoregiony fizyczno - geograficzne całość Nadleśnictwa Runowo leży w Makroregionie Pojezierzy Południowopomorskich, Mezoregionie Pojezierza Krajeńskiego.

Od strony południowej graniczy z nadleśnictwami: Szubin i Żołędowo, od wschodu z Nadleśnictwem Różanna, od północnego - wschodu z Zamrzenicą, od północy z Nadleśnictwem Lutówko, a od zachodu z nadleśnictwami należącymi do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile - Nadleśnictwem Złotów i Kaczory.

Położenie Nadleśnictwa Runowo w RDLP w Toruniu